Je obecně známo, že bezdrátové zabezpečovací systémy jsou snadnější na instalaci než jejich tradiční kabelové protějšky. Pro správné nainstalování bezdrátových zabezpečovacích systémů a jejich komponentů je důležité důkladné jejich nastudování za použití veškerých dostupných informací a jejich uživatelského návodu.
Zde je několik tipů, které mohou být užitečné při instalaci:
1. Vybrat vhodné a ideální místo pro instalaci bezdrátových zabezpečovacích systémů a jejich komponentů. Nejvhodnější místa pro instalaci jsou ta, kde bude snadná dostupnost pro členy domácnosti. Zároveň je ale potřeba tato bezdrátová zařízení instalovat tak, aby byly nedostupné pro nevítané hosty - zloděje.
2.Instalace bezdrátových zabezpečovacích systémů by mohla být pro některé uživatele složitější. Někteří si nechávájí zabezpečovací systémy nainstalovat buď externí firmou, nebo jiní jsou schopni si instalaci zabezpečovacích systémů provést sami za pomoci uživatelského manuálu, který je při koupi společně dodáván se zabezpečovacím systémem.
3. Instalace bezdrátových detektorů – nastavení režimu volby. Takto naprogramované bezdrátové detektory mohou být ovládány dálkově za pomocí klávesnice na centrálním panelu alarmu nebo za pomocí bezdrátové klíčenky.
4.Po instalaci a naprogramování zabezpečovacího systému je nutné provést tzv. testovací režim. Tím se také ujístíme, že všechny senzory jsou naprogramovány správně a zabezpečovací systém je plně funkční.
Bezpečnost vaší rodiny a bezpečnost Vašeho domova by měla být Vaším nejvyšším zájmem. Váš domov by měl být ochráněn před krádežemi a vloupáním.
Návrh řešení instalace zabezpečovacího systému
Zde nabízíme některé užitečné informace a návrh řešení pro instalaci zabezpečovacích systemů pro typický obytný dům.
Vysvětlivky:
Garáž: Instalace dveřního senzor (DS) pro garážová vrata , chrání vaše garážová vrata před nezákonným vniknutím nebo vloupáním a krádeží Vašeho majetku.
Kuchyně: Kuchyně je místem, kde může být nainstalována pro snadný přístup centrální jednotka (CP), aniž by byla ohrožena bezpečnost poplašného systému. Ovládací panel přijímá signály alarmu od senzoru a přenáší poplach prostřednictvím telefonní linky nebo GSM mobilní síťě. Instalujte dveřního senzor (DS) na monitorování otevření kuchyňských dveří. Požární senzor (PS) je nainstalován v kuchyni pro detekci při vzniku požáru a plynový senzor (PL) pro detekci při úniku plynu..
Obývací pokoj: Nainstalujte pohybový senzor (PIR) na stěně obývacího pokoje pro detekci pohybu v prostoru obývacího pokoje, dveřní senzor (DS) instalované na dveřích pro detekci při jejich otevření.
Sklep: Nainstalujte pohybový senzor (PIR) pro detekci pohybu v prostorách sklepa.
Kotelna: Požární senzor (PS) je nainstalován v kotelně pro detekci při vzniku požáru a plynový senzor (PL) pro detekci při úniku plynu.
Pokoj 1: Nainstalujte pohybový senzor (PIR) na stěně pokoje pro detekci pohybu v prostoru pokoje.
Pokoj 2: Nainstalujte pohybový senzor (PIR) na stěně pokoje pro detekci pohybu v prostoru pokoje.
Viz níže je instalační schema návrhu zabezpečovacího systému:
Snadná instalace GSM bezdrátového zabezpečovacího systému
Krok 1: Připojte adaptér k ústředně a zapojte adaptér do zásuvky.
Krok 2: Nastudování nastavení bezdrátových senzorů pro poplachové GSM systémy.
Krok 3: Montáž na stěnu nebo na strop pomocí montážních držáků.
Krok 4: Programování a nastavování zabezpečovacího systému